Zloženie kapely

 SK & CZ country & rock & pop & folk & ľudovky & live music & Zvolen = Rebel’s Band = 100% FUNNY

Kto sme:

V súčasnosti sme partia 4 nadšencov country hudby a pôsobíme vo Zvolene a podľa dohody aj kade tade po Slovensku. V  uvedenej zostave  sa snažíme rozdávať ľuďom radosť v podobe rytmu, spevu a hudby.

Obsadenie aktívnej kapely je nasledovné:

Jozef Toman

Jozef Toman – zakladateľ kapely, husle, mandolína, spev, tanec a show. Na začiatky v hudbe si už pomaly nepamätá, no aktívne začal v roku 1986 so Zvolenskou country kapelou Babráci po boku Jaroslava Medeka, v ktorej hrával do roku 1988. V tom istom roku prestúpil do country a bluegrassovej kapely Wagoon, kde spolu so Stanom Hamaliarom aktívne hrával do roku 1991. po tomto roku prestúpil do country a bluegrassovej kapely Prameň z Banskej Bystrice, kde hrával spolu s Petrom Chovancom. po dlhšom pôsobení v tejto kapele začal hrávať s gitaristom Lacom Rigoom a banjistom Pavlom Tomašovičom v bluegrassovej kapele Grassland. V Grasslande hrával až do roku 2004, kedy založil country kapelu Rebel’s Band, kde pôsobí aj v súčasnosti.

WAGOON – 1990

Prameň – 1991

… čajíkom? na zdravie Mikuláša

..jožko vo víre tanca!

..kde sa čerti???…

Ján Tomaľa

Ján Tomaľa– bassgitara, spev, web master, manageris? :-): narodený v roku 1978, s hudbou začínal už na základnej škole a kým sa mu kamaráti túlali po vonku on chodil do Ľudovej školy umenia a aktívne hrával v detskom folklórnom súbore Maguráčik (akordeón, basička/violončelo/kontrabas) v Kežmarku, neskôr vo FS Magura, kde už hral len na kontrabas. Po príchode na štúdium VŠ do Zvolena hrával vo FS Poľana (tiež kontrabas). Kamarát Martin”Tarzan” Mázor ho stiahol jeden krásny štvrtkový večer na country “slezinu” do pivárne “Kocúr”, kde zažil prvý kontakt  s country a folkovou hudbou. Po týchto začiatkoch začal hrávať aktívne s country kapelou Amulet zo Zvolena, neskôr Promile Band, Alcatraz, West Band, Benny Band a v bluegrassovej kapele Grassland. Po odchode z Grasslandu sa vrátil ku country hudbe v novovzniknutej country kapele Zvolenský Amulet z ktorej odišiel po niekoľkých rokoch pôsobenia a vstúpil medzi nás.

Grassland s Martinom Babjakom/ zľava Janči Tomaľa a Jožko Toman/

Grassland v TV Markíza / vľavo hore Janči Tomaľa a Jožko Toman/

mikuláši…:-)

Konibar Hodruša…

22-DSCF0089 Ján Škriniar

Ján Škriniar – bicie…aj keď elektronické, ale aspoň sa vpracú do auta:-), narodený roku pána 1954. Jeho začiatky spojené s hudbou sa datujú do roku cca. 1982, kedy založil skupinu  BABRÁCI, kde hrával spolu s Jarom Medekom a Stanom Hamaliarom. Od roku 1986 člen country klubu KOĽAJ vo Zvolene. V roku 1989 bol spoluzakladateľom country a bluegrassovej skupiny WAGOON.  Ako sám hovorí “terazky” hrám s Rebelmi a baví ma to.:-)

kapela Babráci

..pozoor Santa Jánoš

 Alexander “Šani” Kružlic

Alexander “Šani” Kružlic – šesťstrunová elektrická gitara a spev – narodený v roku 1961 v Banskej Štiavnici, prvé zoznamovanie s gitarou eviduje už pred základnou školou a to vďaka svojmu otcovi, od I. ročníka gymnázia(15.r.) aktívne hrával po miestnych zábavách, akciách…..,potom dlhá pauza, až ďaleko po VŠ, popri práci približne  po roku 2000 sa stal frontmanom country kapely COLORADO z Banskej Bystrice s ktorou v roku 2004 debutoval autorským CD (krstným otcom Allan Mikušek). On sám sa popisuje ako ” hudobný analfabet odchovaný na artrocku, bluese, jazzrocku, rocku…”) My ho berieme ako stredoškolského  “Pána Profesora”,  ktorý rád príde a podľa jeho slov “veľmi rád” si s nami aj zahrá. Rebeli sme mu za to vďační, pretože vždy to na pódiu “rozbalí ako pán” a to nás burcuje k maximálnym výkonom! je “najmladším” členom kapely.

..so šanim!

EX člen – no stále vítaní !

Marek Kalamár

Marek Kalamár – gitara (6 strún) a spev- narodený v roku 1975, už ako malého chlapca ho to ťahalo k ľudovej hudbe, avšak ku gitare sa dostal niekde okolo 18-teho roku svojho života, kedy si začal na svojej prvej gitare skúšať prvé akordy a melódie. Neskôr sa už chytal na rodinných akciách na nejaké tie ľudovky a ešte neskôr to boli už rôzne žánre za pomoci svojich kamarátov na chatách, či pri ohni. Jeho osudové kroky však smerovali do Rebel pubu, kde sa začali jeho ozajstné kroky v ozajstnej muzike, v ktorej sa našiel! V auguste roku 2015 sa rozhodol ukončiť svoju aktívnu kariéru v kapele a dal prednosť rodine. Naše dvere mu však ostávajú do budúcna otvorené.:-)

..aj takto si nás pamätáte..:-)

Rosťa Dudek

Rosťa Dudek – ex frontman kapely, gitara(12 strún, po novom už zvláda aj 6 strún:-) ) a spevák zároveň: narodený v roku 1964, v 19 rokoch začal “drať” svoju prvú gitaru a všetci od neho “vraj” utekali. Bolo to len také hala-bala brnkanie. V roku 2002 natrafil v Rebeli na Mareka Kalamára, s ktorým hala-bala brnkanie začalo dostávať nejakú tu formu. Po dvoch rokoch aktívneho hrania po chatách a žúroch sme sa dali dokopy s Jožom Tomanom  a Ferom Majerčíkom, vznikol Rebel’s Band. V kapele hrával do apríla roku 2024, kedy sa rozhodol po rokoch odísť na sólovú dráhu.

..akcia gradujéééé !

… rosťa v akci!

Page with Comments

  1. Ďakujem za spríjemnenie čakania v aute na Kováčovej, Vaša hudba a hlavne pieseň “Milujem” ma priviedli znovu do čias kedy muži dokázali vyznať city žene ktorú milovali. Síce som nesedela priamo v bare kde ste mali koncert, ale moje poďakovanie je o to vrúcnejšie. Ďakujem

    1. Ďakujeme veľmi pekne, takýto komentár nás vždy poteší, obzvlášť, ak sa ľudia bavia, vtedy to čo robíme dáva zmysel a nás to posúva ďalej! Radi Vás uvidíme aj na iných akciách! prídte sa s nami zabaviť! želáme pekný a ničím nerušený deň! Rebeli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.